Katar na zimnym powietrzu

Witam! Chciałabym prosić o poradę. Generalnie jestem zdrowa, mam 25 lat, bardzo rzadko się przeziębiam nie przyjmuję żadnych leków, nie mam alergii. Problem pojawia się gdy wychodzę na dwór, kiedy temperatura spada poniżej 0 stopni. Po jakichś 5-10 minutach pojawia się wodnisty, przeżroczysty katar, który niemal ścieka z nosa, nie można go powstrzymać. Katar znika od razu kiedy znajdę się w ciepłym pomieszczeniu. Dziękuję

Małgorzata Panek

Pani dolegliwości nie wynikają z przeziębienia, a jedynie ze zmiany temperatury otoczenia. Naczynia śluzówki nosa na chłodzie rozszerzają się, by ogrzać powietrze, co powoduje wytwarzanie wodnistej wydzieliny. Nie wymaga to leczenia.
Pozdrawiam