Katar podczas chemioterapii

Witam, jestem podczas leczenia uzupelniajacego tj chemioterapii( 3 x Fec, 3 x dxl). Chirurgicznie wyleczony rak piersi usunieto piers. Jestem po pierwszym cyklu dxl i po tym jak mialam bole plecow i miesni co juz minelo, teraz dopadlo mnie preziebienie i uciazliwy katar bez goraczki,za tydzien mam kolejna chemie i chcialabym jakos zwalczym prdzede wszystkim katar. Jaki lek na katar moglabym zadtosowac..?A czy na suche gardlo moge stosowac tantum verde?dziekuje z gory za porade marzena j 43 lata,

Tantum jest ok. Xylometazolina do nosa. Kilka gram lewoskretnej wit c to poza leczeniem wurusowki dobry detox po chemii. Proszę nie zapomnieć odstawić cukry.
Dobry sposób na płukanie gardła i picie to zaparzac szalwie i dodać szczyptę pieprzu Cayenne.