Katar tylko na dworze

Witam, jak wychodzę na zewnątrz w obecnych temperaturach to robi mi się czerwony nos oraz obficie leje sie z niego wodnisty katar. W pomieszczeniach wszystko wraca do normy. Co jest przyczyną i jak mogę sobie pomóc?

Małgorzata Panek

Pana objawy wymagają ze zmiany temperatury otoczenia. Aby ogrzać zimne powietrze, naczynia krwionośne śluzówki nosa rozszerzają się, co powoduje pojawienie się wodnistej wydzieliny.
w takim przypadku nie ma wskazań do stosowania leków donosowych obkurczających naczynia .
pozdrawiam

Małgorzata Panek

Pana objawy są związane ze zmianą temperatury otoczenia. Aby ogrzać zimne powietrze, naczynia śluzówki nosa rozszerzają się, co powoduje wydzielanie wodnistej wydzieliny. W takim przypadku nie ma wskazań do stosowania leków donosowych obkurczających naczynia śluzówki.
Pozdrawiam

Witam. To reakcja nadwrażliwości na niską temperaturę. Szczerze mówiąc niewiele można poradzić poza przepłukiwaniem nosa wodą morska przed wyjściem na dwór.