Katar u 5-letniego dziecka a przerost migdałka

Witam.moja 5-letnia córka ma ciągły katar od roku.Ma stwierdzony delikatny przerost 3 migdałka.Ciągle ma zapchany nos, oddycha buzią, chrapie w nocy.Zrobiłam jej wymaz z nosa, gdyż ten katar utrudnia nam życie. Wynik haemophilus influenzae obfity, steptococcus pyogenes(gr.A) średnio obfity, jak interpretować wynik?czy konieczny jest antybiotyk, choć tego unikam.Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę że aantybiotyk będzie konieczny