Katar, zatkany nos i ból głowy a zapalenie zatok

czy przy wsytepujacym katarze i zatkanym nosie, bolacej glowie,szczegolnie ucisk w okolicy czola to przyczyną jest zapalenia zatok? czy wskazane jest zazywanie leku Bactrim forte 980 mg w dawce 1 tabl 2x dz?

Małgorzata Panek

Przy ostrym zapaleniu zatok antybiotykoterapia jest wskazana w nielicznych przypadkach , np. przy przewlekaniu się infekcji powyżej 7- 10dni, powikłaniach czy pogorszeniu się stanu pacjenta.
Przed zastosowaniem leczenia proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam