Katar zatokowy, suchy kaszel, stan podgorączkowy: co na ogólne osłabienie organizmu?

Mam 34 lata i jestem mężczyzną, który uprawia sporty siłowe jak i też biegam. Od dwóch miesięcy mam czasem stan podgorączkowy, od tygodnia mam lekką gorączkę, mocny suchy kaszel, zapchane zatoki i osłabiony organizm. Zacząłem brać podstawowe leki na zaziębienie, ale absolutnie nie było żadnej poprawy. Po kilku dniach przeszedłem na antybiotyk o szerokim spektrum działania i niby jest lekka poprawa, ale pojawił się ból oczu, lekki ból twarzy i zębów. Czy to normalne?

Witam serdecznie.

Opisane objawy zdecydowanie wymagają wyjaśnienia. Dwa miesiące stanów podgorączkowych to długi okres czasu i  mogą wskazywać na toczący się proceszapalny. Być może objawy które się obecnie pojawiły wskazują miejsce zapalenia. Wskazana jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość badania, być może konieczna będzie taka konsultacja u specjalisty ( na przykład laryngologa - mozliwe że objwy związane są z ich zapaleniem).

Z pewnością wskazana jest również wizyta u stomatologa, opisane objawy mogą mieć źródło właśnie w obrębie zębów, proszę więc tego nie zaniedbać.

Proszę z wizytą nie zwlekać. Konieczne jest wyjaśnienie przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam.