Kichanie u niemowlaków a szczepienie

Witam,moje dwumiesieczne blizniaki nie dostaly jeszcze 2 szczepionki co ma byc do 8tyg bo co chwile je kicha.co robic

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Samo kichanie nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dzieci oraz zdecyduje o tym czy dzieci kwalifikują się do szczepienia.

kichanie nie musi być objawem choroby, dzieci moga sobie oczyszczać w ten sposób, jeśli nie ma innych objawów infekcji nie stanowi to przeciwwskazania do szczepienia. Pozdrawiam