Kiedy badać hCG?

Witam, biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. 9 marca miał miejsce stosunek. 19 było krwawienie z odstawienia. Było nieco inne niż dotychczas, mniej czystej krwi, dużo brązowej wydzieliny. Po 16 dniach od stosunku zrobiłam badanie hCG. wynik 0,00 negatywny. Bolą mnie piersi i mam ciągłe parcie na pęcherz. Wiem, że na objawy ciąży to za wcześnie, ale rozum w tym momencie chyba mi się wyłącza. Czy bdanie HCG jest wiarygodne po 15 dniach od stosunku (owulacji powinnam nie mieć, więc nie od owulacji)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skuteczność antykoncepcji hormonalnej jest bardzo duża i jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Poza tym wystąpiło krwawienie podczas przerwy 7-dniowej...

Test ciążowy można wykonać już po około 14 dniach od spodziewanego poczęcia, jednak czasami warto powtórzyć go jeszcze po tygodniu. Jednak w Pani przypadku jest on najprawdopodobniej wiarygodny.

Pozdrawiam!