Kiedy badać hormony dotyczące łysienia w ciąży?

W jakim okresie po ciąży można zbadać hormony w związku z łysieniem oraz do jakiego lekarza się zwrócić?Dwa lata temu-po 3 miesiącach od odstawieniu tabl.antykoncepcyjnych Yasminelle zaczęły mi masowo wypadać włosy, dermatolog zapisał mi Loxon oraz Alpicort które zatrzymały problem, włosy odrastały ale cieńsze. Po zakończeniu stosowania płynów (po kilku miesiącach) włosy zaczęły wypadać jeszcze bardziej, pojawił się łojotok. Mimo wizyt u 3 dermatologów, endokrynologa, ginekologa endokrynologa nikt nie określił jaki rodzaj łysienia u mnie występuje. Obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży włosy wypadają mniej, ale wypadają i to różnej długości. Poglądowo podaję kilka wyników badań z okresu przedciążowego: E2:113 pg/ml, Prog. :18,20 ng/ml, DHEA-S: 428,00 ug/dL, FSH: 5,89 mIU/mL- te wyniki z 20 dnia cyklu,testosteron: 0,52 ng/mL (7 dzień cyklu), dihydrotestosteron: 364 pg/ml (10 dzień cyklu),androstendion 6,38 ng/ml (13 dzień cyklu) ten wynik z 5 miesiąca od ostawienia tabl. antykoncepcyjnych, ferrytyna 33,22 ng/mL, tsh: 1,73 ulU/ml, ft4: 0,98 ng/dl, anty-TPO: 0,21 IU/ml. Zasadniczo nie wiem co począć w sprawie włosów po ciąży, proszę o radę.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze należy udać się do dermatologa i określić dalsze postępowanie