Kiedy badanie beta HCG jest wiarygodnie?

Witam.
Od 6 dni męczy mnie biegunka tj od czwartku, której towarzysza silne bóle brzucha. pomimo zażywania środków przeciwbiegunkowych dolegliwości nie ustały, wręcz nasiliły się. W niedzielę pojechałam na pogotowie, ponieważ ból brzucha był tak silny, że nie pozwalał mi zrobić kroku. Tam stwierdzono wstępnie, zapalenie jelit, przepisano antybiotyk i wysłano do domu. W razie gdyby ból nie minął, miałam zgłosić się jeszcze raz, tym razem do chirurga, który podejrzewał zapalenie wyrostka.

W poniedziałek rano zrobiłam test ciążowy (coś mnie tknęło) wynik wyszedł pozytywny chociaż kreseczka była bladoróżowa. Poszłam od razu do ginekologa, który po zrobieniu usg stwierdził, że ciąży nie widać i wysłał na badanie beta HCG. Wynik <0,100 mlU/ml.
Czyli, że nie jestem w ciąży. Jednak mnie męczy dalej ten pozytywny wynik testu, ponieważ według moich obliczeń może być to dopiero tygodniowa ciąża okres miałam 01,04,2010.
Czy taką ciąże może wykryć ten test beta HCG czy powtórzyć badanie za jakiś czas?
Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!

Zacznę od tego, że w sprawie biegunki i bólu brzucha powinna się Pani zastosować do rad lekarzy z pogotowia - jeżeli dolegliwości się nie zmniejszą należy udać się do chirurga.

Co do ciąży - laboratoryjne badania krwi są bardziej wiarygodne niż domowe testy ciążowe. Ponadto test należy wykonać najwcześniej 14 dni po stosunku lub w terminie spodziewanej miesiączki. Przy tak wczesnej ciąży w USG nie obserwuje się jeszcze żadnych zmian. Przy powyższych wątpliwościach proponuję powtórzyć oznaczenie hCG w laboratorium za około 2 tygodnie. Wówczas wynik będzie w pełni wiarygodny.