Kiedy badanie hcg jest wiarygodnie?

Kiedy badanie HCG jest wiarygodnie? Zrobiłam dwa - 9 i 11 dni - dzień spodziewanej miesiączki po stosunku, wynik >2, co on oznacza? I po ilu dniach wykonany HCG daje 100% pewność?

Lek. Marta Hat

Witam! Proszę sprawdzić, czy dobrze przepisała Pani wynik - w przypadku wartości beta HCG > 2 mIU/ml zazwyczaj podaje się dokładną wartość. Dwukrotny wynik poniżej 2 mIU/ml wykonany w odpowiednim czasie jest 100% metodą, aby wykluczyć ciążę. 100% potwierdzeniem ciąży jest uwidocznienie zarodka w USG, wysłuchanie akcji serca płodu bądź odczuwalne ruchy płodu. Beta HCG ma tutaj wartość wspomagającą - wartości >5mIU/ml mogą pojawiać się także w innych okolicznościach niż ciąża, choć zazwyczaj wynik >25mIU/ml oraz podwajanie wartości beta HCG w okresie 48-72h świadczy o ciąży. Pozdrawiam