Kiedy będę mogła zajść w ciążę z przetoką odbytu?

Witam. Od kilku lat ( najprawdopodopodobniej) mam przetokę odbytu.Piszę najprawdopodobniej, bo wielu lekarzy diagnozowało mi to jako zapalenie mieszka. Jednak ostatni chirurg, który to obejrzał uznał to za przetokę.Mam zamiar iść do innego chirurga z tym. Chodzi o to że studiuję, pracuję...w razie ewentualnej operacji po jakim czasie będę mogła wstawać, chodzić, uprawiać sport ? A starać się o dziecko ? Kiedy będę mogła zajść w ciążę? Przed operacją czy dopiero długi czas po operacji ?

Lek. Tomasz Budlewski

wszystko zalezy czy ew przetoka ma jakies konkretną przyczynę. jezeli nie to zamkniecie przetoki powinno się powiesc operacyjnie i dalsze leczenie nie bedzie konieczne. odnośnie staran o ciaze proponowalbym poczekac do roztrzygniecia etiologii ew przetoki./