Kiedy bezpiecznie wyciągnąć krążek Nuvaring, aby nie zajść w ciążę?

Witam,od 10.05 stosuję krążek NUVARING,obecnie jestem w 2 tyg. stosowania. Odczuwam bardzo mocne skutki ubczone- mdłości, silne migreny, zaparcia, dodatkowo silny stan depresyjny i duszności.Czuję się tak od praktycznie od początku(podobnie jak po tabletkach- yasminelle i novynett).Chciałabym jak najszybciej usunąć system, aby poczuć się lepiej .W piątek 15.05 współżyłam , więc pytanie do Pana doktora, kiedy bezpiecznie mogę wyciągnąć "ring" ,aby nie zajść w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest poczekanie parę dni. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.