Kiedy ciąża będzie widzoczna w usg?

Witam,
miesiączka spóźnia mi się już 1,5 tygodnia. Zrobiłam w zeszłym tygodniu test i wyszedł pozytywny.. Kiedy będzie widoczne coś na usg? Kiedy lekarz będzie w stanie rozpoznać ciążę na 100%. Boję się, że to może być jakaś choroba.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Pęcherzyk ciążowy jest widoczny w usg już pod koniec 4. na początku 5. tygodnia ciąży liczonego od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W związku z tym, w Pani przypadku, jeśli ma Pani typowy 4 tygodniowy cykl, już teraz powinno być coś widoczne w badaniu usg.

Aby rozpoznać ciążę wewnątrzmaciczną, ok. 6-8 tygodnia ciąży, lekarz podczas usg powinien uwidocznić echo zarodka z bijącym sercem.

Proponuję ze spokojem podejść do tej sprawy i udać się do ginekologa w celu zbadania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.