Kiedy ciąża obumiera?

Witam.W 5 tyg ciazy zrobilam bete hcg z krwi wynik to 2100 u/ml dostalam plamien bralam duphaston cyclonamine i exacyl gdy zaczal sie 7 tydzien zrobilam bete znow i wyszla taka sama..czy to znaczy ze ciaza obumarla?odstawilam leki ale wolalabym poronic samoistnie .Czy istnieje jakakolwiek szansa ze ciaza sie rozwinie?

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Jaruchowska

Jeśli nie ma prawidłowego wzrostu HCG to oznacza, że ciąża nie rozwija się prawidłowo. W tym okresie istnieje zasada wszystko albo nic, czyli albo ciąża będzie sie prawidłowo rozwijać, albo samoistnie obumrze. Może wystąpić samoistne poronienie, ale i tak zazwyczaj wolimy wyłyżeczkować w celu usunięcia resztek po poronieniu, inaczej pacjentka dłużej krwawi, to krwawienie może się nasilać, jest też większe ryzyko infekcji.