Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Dzień dobry,
wszystko zależy od tego jak leczona była Pani teściowa. Jeżeli była to tylko farmakoterapia to jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie babcią która lgnie do swojego wnuka i że ta negatywna wizja macierzyństwa i opieki nad niemowlakiem wciąż jej towarzyszy. Trudno powiedzieć czy to nawrót depresji. Warto otwarcie z nią rozmawiać o jej reakcjach. Zawsze można też zarejestrować się na konsultacje do lekarza psychiatry, do czego zachęcam.
Pozdrawiam A. Pacia

0

Witam. Tak zwana depresja poporodowa jest wynikiem zachwiania równowagi hormonalnej po porodzie. Nie może wrócić po latach od porodu. Możliwe natomiast, że teściowa ma po prostu skłonność do stanów depresyjnych i w trudnych emocjonalnie chwilach takich jak urodzenie dziecka a potem pojawienie się wnuka, jej stan emocjonalny się pogarsza. Możliwe też, że obecne zachowania teściowej nie są wynikiem depresji lecz raczej reakcji na zmianę (stres) w życiu. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty