Kiedy dziąsło zagoi się całkowicie?

Witam. 7 dni temu miałem usuwaną dolna szóstkę. Była ukruszona. Ząb został dłutowany, założono szwy. W miejscu gdzie był zab dziaslo lub tzw. Skrzep jest koloru szarego. Dziaslo troszkę pobiera jednak jest to raczej delikatne mrowienie. Moje pytanie czy gojenie przebiega prawidłowo? Kiedy dziaslo zagoi się całkowicie?

Dzień dobry, niewielka rana zarasta dziąsłem w przeciągu dwóch tygodni. Jeżeli ekstrakcja była bardzo skomlikowana, może potrwać to trochę dłużej, ale po dwóch tygodniach musi już być widać nowe dziąsło. Wypełnienie zębodołu kością potrwa do sześciu miesięcy. Wyrostek zębowy zaokrągli się, znikną ostre kanty, będzie jednak trochę cieńszy i niższy w porównaniu z sytuacją przed wyrwaniem zęba. Wnioskując z Pana opisu, u Pana gojenie przebiega prawidłowo. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
Według opisu, gojenie przebiega prawidłowo. Podczas gojenia, przebudowujące się tkanki mogą dawać uczucie mrowienia i że "coś tam się dzieje". Jest to całkowicie normalne, szczególnie przy rozleglejszych zabiegach.
W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, najlepiej skonsultować się z lekarzem, przeprowadzającym zabieg.