Kiedy dziecko powinno zacząć mówić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to bardzo indywidualna kwestia, która zależy od wielu czynników. Po pierwsze i najważniejsze od predyspozycji dziecka, ale także od otoczenia w którym się rozwija. Zazwyczaj dzieci zaczynają mówić między 7-8 miesiącem a drugim rokiem życia.

Witam. Roczny maluszek powinien mówić około kilku - kilkunastu słów, 1,5 roczne dziecko powinno wypowiadać około 50 słów, dwulatek powiniem już mówić około 200-300 słów i potrafić budować wypowiedzi dwuwyrazowe. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein