Kiedy jechać do szpitala?

Termin porodu mam na 1 sierpnia, ale lekarz ciągle mówi że dziecko jest 3 tyg.większe i że jest już wszystko gotowe do porodu. Od 4 dni mam krwistą wydzielinę, czuje nie regularne skurcze, ruchy dziecka są coraz słabsze.Kiedy mam iść do szpitala?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Pani objawy wskazują na zbliżający się poród. Wydzielina to krwisty czop śluzowy, a skurcze są tzw. skurczami przepowiadającymi (pojawiają się na kilka dni przed porodem, przypominają skurcze porodowe, ale są słabsze i nieregularne). Do szpitala należy się udać, gdy skurcze staną się regularne (co najmniej jeden na 6–8 minut) i będą miały tendencję do nasilania się