Kiedy jest największe prawdopodobieństwo na dni płodne?

Witam mam 22 lata . I z moim narzeczonym od dłuższego czasu staramy się o dziecko ..ale pomimo starań i testów owulacyjnych do tej pory nam sie nie udało mój cykl trwa 27 / 28 dni . gdy pierwszy dzień miesiączki wystąpił 4.12 to kiedy jest największe prawdopodobieństwo na dni płodne ? Bardzo proszę o odpowiedz i z góry serdecznie dziękuje .

Marta Mielniczuk

Witam, jeśli ma Pani regularne cykle trwajace 27-28 dni to prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji jest największe około 14 dnia od pierwszego dnia miesiączki. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, jest kilka metod wyznaczających dni płodne a tym samym przybliżony termin owulacji. Na podstawie długości cyklu można przyjąć iż dzień owulacji będzie przypadać między 12 a 16 dniem cyklu czyli 16 a 20 grudnia. Proponuję udać się do ginekologa. Lekarz określi i nauczy innych metod do oznacza dni płodnych.