Kiedy jestem chroniona przed ciążą przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Dobry Wieczór, pierwszy raz zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne (Teenia). Na różnych portalach społecznościowych czytałam różne rzeczy więc chciałabym sie upewnić - Czy chroniona jestem przed ciążą już od pierwszego dnia zażycia, pierwszego tygodnia, czy dopiero po miesiącu stosowania? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest Pani chroniona od pierwszego dnia stosowania antykoncepcji.