Kiedy kobieta może zajść ponownie w ciążę?

08.09 poronilam w 8tc. miałam zabieg łyżeczkowania. Na wizycie kontrolne u lekarza po 4 tygodniach było wszystko w porządku. Na pytanie kiedy moge ponownie zajśćw ciążę odpowiedzial zę za pół roku. W szpitalu zaś lekarz powiedział po pierwszej miesiączce. Dlaczego są takie różnice wokreślaniu kiedy kobieta może poniwnie zajść w ciąże. Niektórzy lekarze twierdzą ze od razu inni że po 3 miesiącahc a jeszcze inni, ze po pół roku.,> ?

Milena Lubowicz

Nie ma sztywnych wytycznych kiedy można zajść w ciążę po poronieniu. Wszystko zależy od wieku pacjentki, od tego ile czasu stara się zajść w ciążę, które to było poronienie. Proponuję odpocząć, ochłonąć i zacząć starać się o dziecko kiedy psychicznie i fizycznie będzie Pani na siłach.
Pozdrawiam