Kiedy lekarz na USG może zobaczyć ciążę?

Okres spóźniał mi się tydzień, zrobiłam dwa testy i obydwa wyszły pozytywnie, że jestem w ciąży, na drugi dzień poszłam do ginekologa, ponieważ już wcześniej miałam ustawioną wizytę kontrolną lekarz, jednak na badaniu USG nie zobaczył jeszcze ciąży. Kazał mi przyjść za trzy tygodnie.
Jak to możliwe? Kiedy lekarz może to zobaczyć? Czy coś ze mną nie tak?

Witam serdecznie,
w badaniu USG pęcherzyk ciążowy uwidacznia się około 4-5 tygodnia ciąży. Może być też taka sytuacja, że ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki. Wynika to z faktu, że później doszło do zapłodnienia. Proszę spokojnie poczekać do kolejnego badania USG. Na pewno wówczas lekarz będzie mógł Pani powiedzieć dużo więcej.
Pozdrawiam