Kiedy mam przyjąć kolejną tabletkę antykoncepcyjną?

Witam serdecznnie! Mam taki dość nietypowy problem, ponieważ zapomniałam, którego dnia przyjęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Teraz mam 7-dniową przerwę w braniu tabletek, ale nie wiem, którego dnia mam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego blistra. Problem wywodzi się stąd, że lekarz zalecił mi branie tabletek bez robienia przerwy, wspomnianą przerwę robię co 3 opakowanie i nie wiem, czy ostatnią tabletkę wzięłam, tak jak we wczesniejszym przypadku, we wtorek czy być może był to inny dzień tygodnia. Jak na razie ze względu na wyjazdy skończyłam pierwsze opakowanie tabletek, zrobiłam 7-dniową przerwę i teraz skończyłam dwa kolejne pod rząd i znowu zrobiłam 7-dniową przerwę. teraz będe robiła już przerwę co trzecie opakowanie, tak jak zalecił mój ginekolog. Tylko właśnie problem tkwi w tym, że nie wiem, kiedy mam przyjąć tabletkę z nowego opakowania, ponieważ tabletki brałam niezgodnie z oznaczeniem na blistrze np. we wtorek brałam tabletkę z niedzieli i sama się w tym wszystkim już pogubiłam. Tak się zastanawiam, czy może nie wziąć pierwszej tabletki dwa dni wcześniej? Tak przewidywalnie, będzie to albo mniej albo akurat dni, bo boję się, aby nie przedłużyć przerwy. Czy moje zabezpieczenie nie zmniejszy się? Mam jeszcze jedno pytanie - czy jeżeli ostatnią tabletkę wzięłam np. we wtorek i zrobiłam 7-dniową przerwę, to pierwszą tabletkę z nowego blistra mam przyjąć również we wtorek czy w ósmej dobie, czyli w środę? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Nowe opakownaie rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie, tj w 8. dobie.
2. Bezpieczniej jest skrócić przerwę, więc proponuję zażyć tabletkę jak najszybciej.