Kiedy mam się udać do szpitala w ciąży w przypadku skrócenia szyjki macicy?

Witam, Jestem w 37 tygodniu ciąży, to moja pierwsza ciąża, Ostatnio na wizycie lekarz stwierdził skrócenie szyjki i lekkie rozwarcie. Wcześniej tłumaczono mi, że kiedy rozpocznie się poród mam jechać do szpitala, gdy skurcze będą co 6-7min i że u kobiet rodzących po raz pierwszy pierwsza faza trwa dłużej, gdyż szyjka się najpierw skraca a potem rozwiera. Czy jeśli u mnie jest ona już skrócona i jest lekkie rozwarcie to mam się spodziewać, że 1 faza będzie trwała krócej, czy może mam udać się do szpitala szybciej, nie czekając aż skurcze będą co 6min. Będąc u lekarza nie przyszło mi do głowy o to spytać, a teraz mam wątpliwości. Dziękuje za odpowiedź.

Tak, może się Pani zgłosić dla własnego bezpieczeństwa do szpitala wtedy, kiedy pojawią się skurcze macicy co 10-15minut lub np odpłyną wody płodowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.