Kiedy mam się zgłosić do szpitala na badania hormonalne?

Mam się umówić do szpitala na badania między 7 a 12 dniem po owulacji i nie wiem jak to rozumować? Czy liczyć te 7 dni jak już dostanę pierwszy dzień okres, czy jak mi się skończy?
Proszę bardzo mi to w prosty sposób wytłumaczyć. Będę bardzo wdzięczna.
Z góry dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Owulacja ma miejsce zwykle ok. 14 dni przed końcem cyklu. Jeśli więc Pani cykle trwają np. 30 dni (cykl liczymy od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego dnia przed kolejną), to owulacja występuje mniej więcej 16 dnia cyklu. Dodając 7 lub 12 dni do tej daty, otrzyma Pani dni, w których ma Pani zgłosić się do szpitala.
Pozdrawiam serdecznie!