Kiedy mam termin porodu?

Ostatnią miesiączkę dostałam 25.12.10 r trwała 6 dni, między 5 a 12 stycznia byłam przeziębiona temperatura ciała ponad 39 stopni gorączki. Do końca stycznia nie dostałam miesiączki. Wykonałam test ciążowy 3.02.11 był negatywny. W tym samym dniu byłam na wizycie u ginekologa, badania USG nic nie wykazały, pobrano mi cytologię (wynik jest dobry) zostały zapisane mi przez ginekologa tabletki wspomagające zajście w ciążę albo pojawienie okresu (brałam je 2 razy dziennie przez 5 dni). Miesiączki nie dostałam, 18.02 wystąpiło plamienie niewielkie tzn jedna plama i nic więcej, 21.02 podobnie, 22.02 zrobiłam test ciążowy i wyszedł wynik pozytywny. Po dwóch dniach poszłam na wizytę do ginekologa i wyszło, że jestem w ciąży ale nie wiadomo kiedy bo termin tygodniowy od ostatniej miesiączki co do wyglądu (wielkości) płodu jest małe.
Aktualnie czuję się dobrze, jestem pod kontrolą lekarza ale nie wiem kiedy mam termin porodu bo trudno to określić.
Proszę o pomoc i szybką odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najwyraźniej doszło do rozchwiania hormonalnego, które miało być może związek z infekcją i które poskutkowało opóźnieniem owulacji. Ta ostatnie miała miejsce później niż 14. dnia od ostatniej miesiączki, dlatego wiek ciąży szacowany wg USG nie odpowiada temu obliczonemu z ostatniej miesiączki.

Najdokładniejsze, najbardziej pewne szacowanie wieku ciąży jest możliwe podczas badania USG między 7. a 11. tygodniem ciąży. Tak więc proszę kontynuować wizyty kontrolne u swojego lekarza prowadzącego, który będzie jeszcze z pewnością wykonywał USG. W ten sposób już wkrótce rozwieje Pani swoje wątpliwości!

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego przebiegu ciąży.