Kiedy masturbacja może powodować zaburzenie erekcji podczas tradycyjnego stosunku?

Duża częstotliwość masturbacji to 5 razy dziennie czy np raz na 2 dni? Czy to i to jest często? Masturbuje się raz na 2 dni i nie chciałbym mieć problemów w przyszłości ze stosunkiem. Mam 16 lat.Stresuje mnie to, że kiedyś może być coś nie tak i chcę zaprzestać całkowicie. Czy penis mógł już przyzwyczaić się do ręki i jest już to nieodwracalne? Proszę o odpowiedź, która pozbawi mnie wątpliwości i o ewentualne rady. Podczas np całowania wzwód osiągam i utrzymuje się on do zaprzestania pieszczoty.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Masturbacja z medycznego punktu widzenia nie jest niebezpieczna dla organizmu. Oczywiście może występować przyzwyczajenie i brak satysfakcji podczas stosunku związany z nieodpowiednią stymulacja, jednak jest to efekt raczej przemijający. Tak więc gdyby wystąpił ''lekarstwem ''jest zaprzestanie masturbacji''. Proszę jednak pamiętać iż wcale tak nie musi być.