Kiedy migdałki się zmniejszą?

5 tyg temu zaczęło mnie boleć gardło.Poszłam do lekarza stwierdził anginę ropną, dostałam zinnat 2x250mg 10 dni.Ból się nasilał,jednak brak było innych objawów, sporadycznie lekki ból głowy.Po 5 dniach ból ustał, skończyłam antybiotyk.Po 5 dniach znowu pojawił się ból tym razem z ogólnym rozbiciem, miałam dreszcze.Moje migdałki okropnie spuchły było gorzej niż ostanim razem. Znów dostałam antybiotyk Ospen, 3xdziennie na 10 dni przeszło po 3 dniach, antybiotyk skończyłam.Minęło znów 5 dni i powtórka z rozrywki. Tym razem pojawił się ból ucha,migdałki niemal się stykały, zmieniły swoją strukturę,zauważyłam kamienie migadłkowe.Lekarz przepisał mi augumentin jedna tabletka co 12h na 10 dni plus neosine(zjadłam całe opakowanie). Dzisiaj mija 5 dzień po ostatnim antybiotyku. Migadłki dalej są opuchnięte, widzę jakby ropne czopy wewnątrz które prześwitują,gardło mocno czerwone. jednak nie czuje bólu. Płukam gardło 2x dziennie gargarinem, boję się że sytuacja się powórzy.Gdy poprosiłam lekarza o wymaz stwierdził że jest zbędny.Czy tak częste infekcje są argumentem do usunięcia migdałków?Czy migdałki się same zmniejszą? Jak długo powinnam jeszcze prać probiotyki?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana jest konsultacja lekarza laryngologa i ustalenie dalszego postępowania.