Kiedy minie rozpacz po stracie dziecka?

Ciągle je wspominam. Czy ta rozpacz kiedyś minie? Czy ciągle będę je wspominać? Jest mi czasem tak ciężko. Leczę się na depresję. Do lekarza trafiłam, bo nie mogłam sobie rady dać z myślami, dlaczego akurat mnie to spotkało. To straszne zdarzenie miało miejsce 5 lat temu, a ja ciągle o nim myślę. Boję się życia, bo cóż będzie dalej? Depresję leczę od roku. W ogóle to był szok, bo kilka razy miałam w ciąży robione USG. Lekarz mówił, że jest wszystko dobrze, tymczasem dzieko urodziło się z wadami. Mam wszystkiego dość, bo moje dziecko tak cierpiało. Dlaczego?

KOBIETA ponad rok temu

Witam Panią.

Szczerze Pani współczuję. Śmierć dziecka zajmuje jedno z pierwszych miejsc na liście najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu człowieka. Mało kto jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z taką tragedią. Dlatego uważam, że leczenie samej depresji jest niewystarczające. Proszę zastanowić się nad możliwością podjęcia psychoterapii. Myślę, że z pomocą psychoterapeuty łatwiej byłoby Pani pogodzić się ze stratą, ukoić ból i odzyskać spokój.

Pozdrawiam.