Kiedy mogę bezpiecznie umyć głowę, aby szwy się nie rozeszły?

Jestem dwa tygodnie po operacji guza mózgu i boję się umyć głowę choć mam bardzo brudne włosy . Kiedy mogę bezpiecznie umyć głowę aby szwy nie rozeszły się?Lekarz zalecił za tygodnie ale chyba to za wcześnie . Kiedy ,po jakim czasie będzie to już całkowicie bezpiecznie ?Za miesiąc za 2 miesiące ? Proszę o szybką odpowiedz ?

Lek. Michał Lenard

Głowę można umyć wtedy, kiedy zalecił Pani lekarz prowadzący, nie będzie za wcześnie. Pozdrawiam!