Kiedy mogę dostać okres?

Witam. W 11 dc byłam na usg sprawdzić czy rośnie pęcherzyk i otóż w tym dniu był już piękny pęcherzyk o wielkości 17mm i pan doktor powiedział, że około soboty pęknie i mają być przytulanki i intensywnie pracowaliśmy. W poniedziałek byłam na kolejnym usg gdzie wykazało, że owulacja była i endometrium wynosiło 8mm po 8 dniach od owulacji miałam takie dziwne kłucie, tak mi się wydaje że macicy, temperatura utrzymuje się 37,1; 37,2; 37,3 od czasu do czasu boli brzuch tak jak na okres ale przestaje. Kiedy mogę wykonać test, a dodam że cykle mam nieregularne i nie mam żadnego pco. Bardzo bym chciała mieć małego bobaska:) Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam Karolina.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Czas wykonania testu zależny jest od jego rodzaju. Jeżeli chce Pani wykonać klasyczny test z moczu, dla całkowitej pewności warto go zrobić po 14 dniach od daty ostatniego stosunku, w Pani przypadku konkretnie od dnia owulacji. Drugim rozwiązaniem jest wykonanie testu krwi, tzn oznaczenie poziomu betaHCG w surowicy, którego wynik można uzyskać już w 8-9 dniu od potencjalnego zapłodnienia.

Objawów somatycznych wolałabym nie analizować ze względu na Pani silne zaangażowanie w zajście w ciążę. Radziłabym troszkę się zdystansować do całej tej sytuacji, gdyż udowodnione jest że usilne starania i stres z tym związany, zmniejsza szansę poczęcia.

Ze względu na nieregularność Pani cykli, trudno jest przewidzieć dzień najbliższej miesiączki. Zakłada się, że druga faza cyklu najczęściej trwa 14 dni, licząc od dnia owulacji.
Pozdrawiam.