Kiedy mogę liczyć na poprawę stanu zdrowia i włosów po diecie?

Witam ! Rok temu zaczęłam się odchudzać, nie jadłam po 17 i jadłam ok. 1200 kcal. Schudłam ok. 7 kg. Pół roku temu zaczęłam już jeść kolacje i normalniejsze posiłki, ale bez słodyczy. Mój stan zdrowia się pogorszył, wypadła mi chyba połowa włosów i zatrzymał sie okres. Od miesiąca jem 5 posiłków dziennie przekąski, nie trzymam się restrykcyjnie diety. Kiedy mogę liczyć na poprawę stanu zdrowia i włosów? Jak najlepiej wyjść z diety? Mam 18 lat.

Sugerowałabym Pani wizytę u specjalisty, który ustali na jakie niedobory żywieniowe Pani cierpi. Podczas stosowania diety niskoenergetycznej problemem jest nie to, że dostarcza się mało energii, ale to, że często oznacza to wykreślenie z jadłospisu produktów będących źródłem niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Ażeby poprawić swój stan zdrowia musi Pani nie tyle zwiększyć podaż energii w diecie, ale zabezpieczyć dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zarówno z grupy tych podstawowych jak białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy, ale także w zakresie wielu bioaktywnych substancji regulujących funkcjonowanie metabolizmu i wpływające na ogólny stan zdrowia. Jeżeli uda się Pani ustalić prawidłowy system żywienia powrót do pełni sił powinien nastąpić do pół roku, ale znaczącą poprawę powinna Pani poczuć już po pierwszych miesiącach.

Dzień dobry!
Dieta i nasz stylu życia wpływa na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Niedobory określonych składników w diecie mogą przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów i paznokci. Składniki wpływające na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci to: skrzyp polny, cynk, niacyna, wit. E, B6, B12, B1, wapń, kwas EPA, DHA. Źródłem tych substancji są produkty pełnoziarniste ( ryż brązowy, chleb razowy, kasza gryczana), orzechy włoskie, ryby morskie, oleje roślinne, produkty mleczne, chude mięso. Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska