Kiedy mogę liczyć na zajście w ciążę?

Witam serdecznie.
Mam 26 lat! W październiku odstawiłam tabletki, ale to nie były tabletki antykoncepcyjne, tak mi powiedział lekarz, były to tabletki na uregulowanie okresu. Lekarz powiedział mi, że można przy nich zajść w ciążę, jednak po dwóch miesiącach odłożyłam je, bo planuję zajść w ciążę.
Czy to wystarcza, czy po tabletkach muszę poczekać dłużej? Bardzo chcę dzidziusia! Staramy się z mężem prawie codziennie, ale prawie od zawsze miałam nieregularny okres więc już są, nie wiem kiedy są dni płodne, ciężko mi je obliczyć?
Ostatni okres miałam od 24 grudzień i zakończył się 31 grudzień 2010, a do tego jak brałam tabletki to zaczynałam 1 każdego miesiąca i kończyłam 21 każdego miesiąca, ale okres zawsze dostawałam 23-24 czasami 25.
Proszę o odpowiedź jak najszybciej. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie wiem na jakie zaburzenie hormonalne Pani cierpi, a więc w jakim stopniu będzie ono utrudniało zajście w ciążę. Sądząc po dawkowaniu, przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne. Czasem przepisuje się tego typu preparaty w celu "uregulowania cyklu", jednak stosowanie hormonów jedynie maskuje zaburzenia, które leżą u podłoża nieregularności. Jeśli więc będzie Pani miała nadal nieregularne miesiączki, to powinna Pani udać się do ginekologa-endokrynologa, który zleci odpowiednie badania, umożliwiające wdrożenie leczenia przyczynowego.

Tymczasem często po odstawieniu tabletek występuje w miarę szybko owulacja. Nie wiem, co Pani rozumie przez nieregularne cykle, ale w przypadku bardzo długich, nieregularnych cykli, warto ją spróbować wykorzystać i nie czekać dłuższy czas z podjęciem starań o dziecko. Polecam Pani nauczyć się rozpoznawania objawów dni płodnych, nie jest to nic trudnego. Polecam moją odpowiedź na inne pytanie, jako początek nauki tej ważnej umiejętności dla każdej przyszłej mamy. Stosowanie obliczeń może rzeczywiście być przy nieregularnych cyklach utrudnione, ale z powodzeniem może Pani identyfikować okres płodny dzięki obserwacjom śluzu i pomiarom temperatury.

Pozdrawiam serdecznie!