Kiedy mogę poddać się badaniu betaHCG?

Witam! Moje pytanie jest następujące. Ostatnią miesiączkę dostałam 24 marca 2012. Teraz mam 21 dzień cyklu. Mniej więcej od 14 dnia cyklu podczas dotyku bolą mnie całe piersi i są w nich takie jakby grudki i od paru dni pobolewa mnie podbrzusze, nie cały czas, to są raczej takie chwilowe bóle (skurcze), które przychodzą i odchodzą. Staramy się z mężem o dziecko. Czy to oznacza, że mogę być w ciąży? Czy mogę już zrobić badanie betaHCG w 21 dniu cyklu i czy może ono coś wykazać czy raczej będzie na to za wcześnie? I nie wiem czy to badanie robi się na czczo czy nie?

Witam serdecznie, jeżeli nie stosują Państwo żadnej metody zabezpieczenia, to szanse na ciążę są stosunkowo wysokie. Opisywane dolegliwości mogą przemawiać za ciążą. Ze względu na czas, jaki minął od owulacji ( a tym samym od ewentualnego poczęcia) wydaje się, że jest jednak za wcześnie by odczuwać podobne objawy. Nic jednak nie jest przesądzone. W obecnej sytuacji warto uzbroić się w cierpliwość przez kilka dni i wykonać test ciążowy. Test z krwi zaleca się wykonywać co najmniej 8 dni od ryzykownego zbliżenia. Ze względu na brak zabezpieczenia oraz czas wystąpienia owulacji (średnio w 14 dniu cyklu) wydaje się, iż z wykonaniem testu lepiej byłoby odczekać jeszcze 2-3 dni. Test można wykonać o każdej porze dnia, niezależnie od posiłków. Pozdrawiam