Kiedy mogę ponownie zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam, zebrałam 7 opakowań tabletek anty i postanowiłam je odstawić, wczoraj minął dzień ponownego przyjęcia tabletki, ale na razie nie chce ich brać. Czy kiedy będę chciała wznowić branie tabletek musze zacząć w pierwszym dniu cyklu tzn pierwszego dnia krwawienia, czy jest to absolutnie konieczne? Czy jeśli zrobiłabym to w innym momencie cyklu mogłoby to źle wpłynąć na mój organizm czy jest to tylko kwestia mniejszej skuteczności tabletek??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku odstawienia tabletek i chęci powrotu do nich konieczne jest rozpoczęcie nowego blistra w pierwszym dniu miesiączki. Wszelkie zmiany dotyczące przyjmowania tabletek należy skonsultować ze swoim ginekologiem. Warto jednak zaznaczyć, że rozpoczęcie przyjmowania tabletek w dowolnym dniu cyklu nie gwarantuje zabezpieczenia i konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia.
Pozdrawiam.