Kiedy mogę powtórzyć zabieg lub wstrzyknąć w czoło prawdziwy botoks?

Moje pytanie jest z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii. 2 dni temu byłam na mezoterapii z tzw. botoksem kosmetycznym (jad żmiji). Skóra się wygładziła, ale pozioma drobna zmarszczka na czole nadal jest. Moje pytanie kiedy mogę powtórzyć zabieg lub wstrzyknąć w czoło prawdziwy botoks, żeby nie zrobić krzywdy sobie? Chcę aby zmarszczka zniknęła. Zależy mi na natychmiastowym efekcie. Jak zapobiegać zmarszczkom?

Witam w tą okolicę stosuje się botox, zalecam skonsultować się po około 4 tygodniach od wykonania zabiegu u certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej

Ten zabieg ma niestety fałszywą i mylącą nazwę. Nie jest to jad żmii a tylko białko podobne do cząsteczki jadu. Tak czy inaczej nie ma konieczności przerwy przed toksyną botulinową. Musi Pani pamietać tylko, że wstrzyknięta toksyna zaczyna działać dopiero po kilku dniach, nie od razu. Efekt całkowity jest po 8-10 dniach.