Kiedy mogę starać się o kolejne potomstwo po poronieniu?

Miesiąc temu przeszłam zabieg łyżeczkowania macicy po poronieniu. W związku z tym rodzi się pytanie, kiedy mogę starać się o kolejne potomstwo?

Jeden lekarz powiedział mi, że mogę już próbować po pierwszej miesiączce od zabiegu, która oczywiście już nastąpiła, a drugi zaś, żebym odczekała chociaż te 2,5 miesiąca.
Co w takim przypadku robić? Odczekać ten dwumiesięczny okres, czy też starać się już teraz?

ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku problemu ciąży po przebytym poronieniu zdania są podzielone.
Wydaje się jednak rozsądne odczekanie 2 cykli, a także ocena, czy są prawidłowe, tzn. takie jak przed ostatnią ciążą i poronieniem.
Jeśli czas trwania i intensywność krwawienia są prawidłowe, to można wówczas starać się o kolejną ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl