Kiedy mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia?

Mam pewien problem, otóż nie umiem sobie obliczyć dni płodnych, obecnie miesiączkę mam co 26 dni, kiedyś miałam co 28 dni, z małymi wahaniami 2-3 dniowymi w jedną lub drugą stronę, ale odkąd zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i po ich odstawieniu mam miesiączkę co 26 dni plus 1.

Chciałabym nie używać gumek, mam stałego partnera, ale nie jestem gotowa na dziecko, jak to pogodzić. Proszę pomóc mi wyliczyć, w które dni mogę kochać się bez zabezpieczenia.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według metody kalendarzyka małżeńskiego przy 26-dniowym cyklu dni płodne występują od 6 do 15 dnia cyklu. Metoda ta nie jest jednak metodą antykoncepcji. Nie uwzględnia wielu czynników, takich jak zwykłe przeziębienie, brak snu czy stres, które mogą podważyć wiarygodność obliczeń.
Warto wiedzieć również, że prezerwatywa nie jest jedyną barierową metodą antykoncepcyjną. O metodzie najlepszej dla siebie powinna Pani porozmawiać ze swoim ginekologiem.