Kiedy mogę wrócić do aktywności po operacji pęcherzyka żółciowego?

Witam, jestem 3 dni po operacji woreczka żółciowego laparaskopowo, moje pytanie brzmi kiedy mogę wrócić do pełnej sprawności fizycznej ? ponieważ mam 6 miesięczne dziecko potrzebuje mojej uwagi i muszę się nią zajmować. I czy jak zacznę zbyt szybko dźwigać córkę mogę dostać przepukliny ?

Dzień dobry

Do pełnej sprawności fizycznej chwile musi Pani poczekać. Proszę pamiętać, że jest to ingerencja w ciało i należy się jemu chwila czasu na regenerację. Ile czasu ? Ciężko tak określić bez oględzin Pani stanu zdrowia. Nie wiem też jak Pani kondycja przed zabiegiem. Z noszeniem proszę uważać.
Proszę udać się do fizjoterapeuty na pewno ułoży Pani zestaw ćwiczeń, który przyśpieszy Pani powrót do pełnego zdrowia.
Może Pani także udać się do sklepu rehabilitacyjnego. Tam kupi Pani pasy które zmniejszą ryzyko powikłań od noszenia dziecka.

Pozdrawiam
Magda Szelągowska