Kiedy mogę wrócić do normalnej aktywności po zakrzepicy żył głębokich?

Witam, po urazie kolana na nartach powstala zakrzepica żył głębokich w prawej łydce. Ból łydki sprawił że trafiłam do ortopedy, który po badaniu usg stwierdzil zakrzep w żyle. Natychmiast trafiłam do szpitala. Łydka bolała bardzo... Wdrożono leczenie heparyną (clexana). Ból ustąpił juz po 2 dobach. Kontynuacja leczenia w domu 30 zastrzyków 2xdz potem xalerto 1x20mg. W szpitalu zrobiono mi szereg badań wykluczających inną przyczynę zakrzepicy. Proszę o poradę: Kiedy zacząć stosować kompresjoterapię? Kiedy mogę wrócić do normalnej aktywności ( silownia, zaj. taneczne) ? Kiedy mogę zacząć prowadzić auto ? Po wyjściu ze szpitala ( byłam tam 5 dni ), dostałam zwolnienie na 30 dni. Noga nigdy nie była ani nie jest opuchnięta, ucieplona, nigdy wczesniej nie bolala. Proszę o poradę, czy powinnam zrobić kontrolne usg dopller, kiedy ? Z góry dziękuję za pomoc Agnieszka

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. do aktywności fizycznej stopniowo można wracać po ok 6 tygodniach. Pozdrawiam.