Kiedy mogę wykonać badanie beta HCG, aby wynik był wiarygodny?

Witam, bardzo proszę o odpowiedź w mojej sprawie. Zacznę od tego,że już 2,5 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne - Qlaira (blister zawiera 28 tabletek dwu skladnikowych). W tym miesiącu zapomniałam przyjąć 2 tabletek z opakowania. Tabletka nr 1: to była pierwsza z opakowania (przyjęłam ją po upływie 24h, następnego dnia) a 5 dni później współżyłam. Z kolei, tabletka nr 2: to była 13 z opakowania (j.w.) i dzień później również współżyłam. W przypadku 2 tabletki, zgodnie z moim "kalendarzykiem" miałam planowo owulacje. Dziś jest 17 dc. Wiem,że ryzyko ciąży oczywiście wystąpiło ale czy jest ono znaczne? Kiedy mogę wykonać badanie beta HCG aby wynik był wiarygodny? W następnym tygodniu mam usg transvaginalne ze względu na przypuszczenie endometriozy...ale zdaje sobie sprawę,że to jeszcze za szybko aby cokolwiek lekarz zobaczył :). Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź :)

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykonać jak najszybciej i powiedzieć lekarzowi o takim ryzyku.