Kiedy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne po poronieniu?

Witam. Kilka dni temu poroniłam. Chciałam się dowiedzieć, po jakim czasie mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne? Muszę czekać na pierwszą miesiączkę czy mogę brać wcześniej? Pozdrawiam :)

Redakcja abcZdrowie

W przypadku poronienia w pierwszym trymestrze (czyli do 12. tyg. ciąży) można rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych natychmiast. Nie są wymagane wtedy dodatkowe metody antykoncepcyjne. Jeśli było to poronienie w drugim trymestrze, to pierwszą tabletką należy przyjąć między 21. a 28. dniem po poronieniu.