Kiedy mogę zacząć brać tabletki na nowo pomimo braku okresu?

Odstawilam tebletki antykoncepcyjne na 1 miesiac, niestety nie wystąpilo krwawienie, kiedy mogr zaczac brac tabletki na nowo pomimo braku okresu? Czy to jest normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Zdarza się, że po odstawieniu tabletek potrzeba chwilę czasu, aby gospodarka hormonalna wróciła do normy i wystąpiło krwawienie miesięczne. Może Pani zacząć przyjmowanie tabletek w dowolnym dniu, ale wtedy one nie zapewniają ochrony od 1 dnia stosowania.