Kiedy mogę zacząć ćwiczyć po cesarskim cięciu?

Witam. Mam 29 lat, pod koniec października miałam wykonane cięcie cesarskie. Kiedy mogę zacząć ćwiczyć? I przede wszystkim co? Na kontroli u mojej doktor byłam 5 tyg po cc, nie pytałam o ćwiczenia bo połóg jeszcze się nie skończył. Na kontroli wszystko było ok. Moja kondycja sięgnęła dna, bardzo pragnę ją poprawić. Jestem ociężała i powolna. Cieżko mi wejść po schodach, boli mnie tez bardzo kręgosłup, garbię się. Bardzo proszę o jakieś rady. Oczywiście wybiorę się tez do mojego lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim konieczne jest ocenienie stopnia zagojenia rany i następnie dobór odpowiednich ćwiczeń. Sądzę żećwiczenia powinny być ogólnorozwojowe w tym np. basen