Kiedy mogę zacząć stosować doustną antykoncepcję?

Cześć. Chcę zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mam spotkanie za dwa dni a dzisiaj dostałam okres. Czy to oznacza, że już w tym miesiącu nie mogę ich wziąć nawet jak to jest pierwszy raz? Odpowiedzcie szybko, proszę! Bo nie wiem, czy nawet tam iść?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmowanie pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki. Warto jednak spotkać się z lekarzem, by mógł dobrać dla Pani najlepszą metodę zabezpieczenia przed ciążą i przepisać odpowiednie leki.

Pozdrawiam