Kiedy mogę zacząć współżycie po zabiegu histopatologicznym?

Stwierdzono u mnie trzeci stopień nadżerki b, skierowano mnie na zabieg. Po zabiegu powiedziano mi, że do dziesięciu dni mogę krwawić.

A kiedy mogę zacząć współżyć?

Dzień dobry!

Aby szyjka macicy dobrze się zagoiła po zabiegu, należy odczekać ze współżyciem przynajmniej do czasu po kolejnej miesiączce. Zapewne po tym czasie wyznaczona została wizyta kontrola u ginekologa. Jeśli lekarz oceni, że rana dobrze się zagoiła, można rozpocząć współżycie.

Z poważaniem