Kiedy mogę zajść w ciążę?

Witam, wczoraj (16.08.2010 r.) dostalam okresu. Chciałabym się dowiedzieć kiedy teraz mogę starać się o dziecko - ile mam dni płodnych po każdym lub przed każdym okresem? Bardzo proszę o szczerą odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Do tego konieczna byłaby wiedza przynajmniej o czasie trwania Pani cyklu oraz czy jest on regularny.

Owulacja ma miejsce mniej więcej 14 dni przed końcem cyklu. Orgaznim każdej kobiety jest inny, tym samym czas trwania okresu płodnego bywa bardzo różny. Dokładne określenie go wymaga wnikliwej samoobserwacji i dokonywania pewnych prostych obliczeń.

Zapraszam do lektury mojej odpowiedzi na podobne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne .

Pozdrawiam serdecznie!