Kiedy mogę zrobić 7-dniową przerwę?

Mam pytanie, przyjęłam 2 opakowanie bez robienia 7-dniowej przerwy i mam pytanie czy teraz mogę zrobić 7-dniową przerwę, mimo tego że wciąż mi pozostało 14 tabletek z drugiego opakowania? I czy po 7-dniowej przerwie mogę na nowo zacząć następne opakowanie? Pozdrawiam, magda

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli pomiędzy opakowaniami nie zastosowałaś przerwy należy przyjąć do końca dwa opakowania i po dwóch całych opakowaniach zastosować przerwę. Wówczas skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych będzie zachowana.

Pozdrawiam serdecznie!