Kiedy może być poprawa w przypadku bólu gardła i powiększonych węzłów chłonnych?

Dzień dobry. Od zeszłego tygodnia miałam powiększone węzły chłonne na szyi. Od niedzieli występuje ból gardła, który się nasilał. Ogólne osłabienie organizmu wystąpiło we wtorek. Od środy wieczorem przyjmowałam Azycynę 500 pyralgine przynajmniej 3 x dziennie. Wczoraj lekarz stwierdził anginę i przepisał mi Dalacin co 8h przez 10 dni 3 x dziennie 2 tabletki ibupromu. Dodatkowo między kolejnymi dawkami ibupromu przyjmuję pyralginę i płukam gardło Glimbaxem. Jedyna widoczna poprawa, to zmniejszenie się węzłów chłonnych na szyi. jednak ból gardła jest nie do zniesienia, nie potrafię pić ani jeść. Wczoraj wieczorem na migdałkach pojawiła się spora ilość ropnej wydzieliny. Czy powinnam zaczekać na efekty mojej kuracji czy zgłosić się ponownie do lekarza? Kiedy powinna pojawić się jakaś poprawa?

Lek. Paweł Szadkowski

Poprawa kliniczna powinna wystąpić po ok 2-3 dniach od wdrożenia skutecznej antybiotykoterapii (ale na całkowitą poprawę dłużej). Jeśli jest inaczej, sugeruję udać się do lekarza prowadzącego.